Shqiptari i kërkuar në Itali arrestohet në Spanjë, pajisja e përgjimit në shtëpi i bëri gjëmën – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Një shqiptar 33 vjeç është arrestuar nga Policia e Valencias në Spanjë, pasi rezulton se është në kërkim nga autoritetet italiane.
Shqiptari ishte shpallur në kërkim nga Italia që në vitin 2015-të, për akuzën e trafikut të drogës, ndërkohë që rezultonte se jetonte në Spanjë.

Pasi është marrë informacioni se shqiptari ndodhej në territorin spanjoll, autoritetet kanë nisur hetimet dhe mbikëqyrjen. Një pajisje gjurmimi u vendos pranë shtëpisë të të kërkuarit, duke monitoruar të gjitha lëvizjet.
Gjatë momentit të operacionit të policisë, shqiptari nuk ka bërë rezistencë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu