Shpërthimi i rasteve me Covid, Manastirliu bën apelin e fortë për qytetarët

0
Gjigandi

Situata në vendin tonë është mjaft shqetësuese për shkak të rritjes së frikshëm të të infektuarve me koronavirus.

Kjo ka bërë që autoritetet të apelojnë për kujdes maksimal. Ditën e sotme edhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu i bën thirrje qytetarëve të mbrohen nga Covid-19, pasi duke respektuar masat mund të ndalet përhapja e këtij virusi.

Në një postim në rrjetet sociale, Manastirliu shkruan: “Virusi përhapet shumë lehtë, duke rrezikuar shëndetin e gjithësecilit! Por po kaq lehtë mund të ndalet, nëse zbatohen në përditshmëri këto rregulla të thjeshta.

#Mbroni veten dhe të afërmit tuaj! Vetëm duke treguar kujdes mund ta mposhtim COVID19”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu