Shakira rikthehet për herë të parë në rrjetet sociale pas konfirmimit të ndarjes nga partneri pre…

0
7
Gjigandi

Shakira ka thyer heshtjen e saj në rrjetet sociale pasi njoftoi ndarjen e saj nga mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique pas 11 vitesh së bashku.

Këngëtarja, 45 vjeçe, ka postuar një video në Instagram të saj duke kërcyer përkrah yjeve të spektaklit të saj të ri “Dancing With Myself” – Nick Jonas dhe Liza Koshy.

Ndërsa ajo nuk e përmendi ndarjen, treshja mund të shihej duke performuar një valë meksikane, shkruan

DailyMail.

Postimet në rrjetet sociale vijnë pasi këngëtarja dhe ish-i i saj arritën të ndara në aeroportin e Barcelonës pasi kaluan fundjavën së bashku në Çeki me djemtë e tyre, shkruan DailyMail.

Shakira gjithashtu ndau një fotografi në rrjetet e saj sociale, ku tregohej e buzëqeshur përkrah kolegëve të saj.

Gerard, 35 vjeç, u fotografua në një dalje të vetme në aeroportin e Barcelonës të hënën (6 qershor) pasi kaloi fundjavën me familjen, një ditë pasi Shakira dhe djemtë e tyre kapën fluturimin e tyre për në shtëpi.

Ndërkohë Shakira dukej në humor të mirë, duke buzëqeshur teksa kalonte nëpër terminal me djemtë e saj Milan dhe Sasha.

Shakira dhe Gerardi i saj u ribashkuan për ngjarjen sportive të djalit të tyre gjatë fundjavës, menjëherë pasi njoftuan ndarjen e tyre.

Këngëtarja kolumbiane konfirmoi të shtunën se nuk është më me të dashurin e saj futbollist që së bashku kanë dy fëmijë.

Por pavarësisht njoftimit, çifti i ndarë kaloi kohë së bashku në Republikën Çeke teksa brohoritën për djalin e madh Milan, nëntë vjeç, në turneun e tij të bejsbollit.

Në imazhet e reja të shpërndara në Twitter, Shakira dhe Gerard shihen të dy në ngjarje me djalin e tyre më të vogël Sasha, shtatë vjeç, megjithëse nuk u fotografuan së bashku.

Sipas gazetës spanjolle ‘El Periodico’, ish-çifti po përpiqen të mbeten miq për hir të fëmijëve të tyre, pavarësisht se marrëdhënia e tyre është e tensionuar.

The Sun raporton se Shakira – e cila thuhet se nuk do t’i humbasë kurrë lojërat e djemve të saj me lejen e punës – dhe Gerard ishin në mbështetje të djalit të tyre, i cili përfaqësoi një ekip me bazë katalanase në garën U10.

Njoftimi vjen mes thashethemeve në tabloidet spanjolle se çifti ishte në prag të ndarjes me burime që pretendonin se ai e kishte tradhtuar yllin.

“Me keqardhje konfirmojmë se po ndahemi. Për mirëqenien e fëmijëve tanë, të cilët janë prioriteti ynë më i lartë, kërkojmë që të respektoni privatësinë e tyre. Faleminderit për mirëkuptimin”, thuhej në deklaratën e Shakirës.

Gazeta spanjolle ‘El Periodico’ raportoi se çifti kanë jetuar veçmas për disa javë pasi Pique u dëbua nga shtëpia e familjes nga ylli i popit.

Sipas burimeve, Pique që nga ajo kohë ka jetuar një stil jete në festa në një strehë beqarie dhe ka shijuar netët me shokët e skuadrës.

Ish-çifti u godit nga pretendimet për ndarje në vitin 2017, me pretendimin se të dy nuk jetonin më bashkë dhe Shakira kishte nxitur ndarjen.

Çifti ishte së bashku që nga viti 2011, ndërsa dyshja ishin takuar gjatë xhirimeve të videoklipit për këngën e saj të Kupës së Botës “Waka Waka”.

Skuadra e Pique-s fitoi Kupën e Botës atë vit, ku e dashura e tij e ardhshme performoi gjatë finales.

Megjithëse të dy korrespondonin në vitin 2010, marrëdhënia mes dy yjeve nuk do të bëhej zyrtarisht deri në fillim të 2011.

Dyshja më parë kishin pranuar publikisht se nuk kanë në plan të martohen, por kjo nuk i ka penguar të kenë një jetë familjare.

/abc24.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu