Një maroken kishte planifikuar të sulmoj me thikë futbollistët e Barcelonës dhe Realit para El Clasicos

0
35
blank
Gjigandi

Një maroken ka planifikuar të sulmoj futbollistët e Barcelonës me thikë para El ClasicosE përditshmja spanjolle “El Periodico” raporton se një shtetas nga Maroko është arestuar nën akuzë se ka planifikuar të kryejë akt terrorist ndaj futbollistëve të Realit dhe Barcelonës, para sfidës së El Clasicos

Këtë veprim e ka pranuar vet 33 vjeçari nga Maroko, gjatë kohës së hetimeve në polici.

“El Periodico” shkruan se marokeni nuk ka dashur që të rrezikojë shumë, andaj ka hjek dorë nga plani primar dhe është vendosur për planin B, që me thikë të sulmojë Lionel Mesin para stadiumit në Camp Nou.

Emri i tij do të shpaloset vetëm kur të nis gjykimi që është një process i zakonshëm në ligjet në Spanjë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu