Moti për sot, diell dhe temperatura të ulëta – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga  rryma ajri të ftohta me origjinë Verilindore, të cilat do të kushtëzojnë mot me kthjellime, por  rënie të temperaturave.

Për ditën e sotme, moti do të mbetet me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në relievet malorë.
Temperaturat minimale dhe maksimale:
Zonat  malore         2/16°C
Zonat e  ulëta           8/25°C
Zonat  bregdetare   14/26°C
Era do të jetë me drejtim  Verilindje (NW) me shpejtësi  8-15 m/sek në bregdet.
Valëzimi do të  jetë i forcës 4  lartësi  vale 1,0  deri në 2,5 metër  në det  të hapur.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu