Mesha në Durrës, banorët lutje për shpëtim nga termetet – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Besimi eshte ai qe forcohet dhe behet me i theksuar ne raste katastrofash.
Mesha e kësaj të diele në kishën ”Shën Luccia” të Durrësit i është kushtuar lutjes për mbrojtjen nga tërmetet.

Ndërsa janë paralajmëruar besimtarët të dalin qetësisht nga ky objekt i kultit fetar në rast se do të ketë lëkundje tërmeti gjatë meshës.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu