Masakroi babain me çekiç, Gjykata lë në fuqi dënimin me 21 vite burg për Selman Aliajn – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda lë në fuqi dënimin me 21 vite burg për Selman Aliaj i cili akuzohet se vrau babain Fejzi Aliaj. Ngjarja ndodhur në dhjetor 2017.
28-vjeçari Selman Aliaj, masakroi me çekiç babain e tij në dhjetorit 2017 dhe trupin ia hodhi në liqen, kishte caktuar edhe datën e dasmës. Ai do të martohej më 14 janar me të fejuarën e tij Manushaqen.

Babai dukej të ishte i entuziasmuar për këtë gëzim dhe e kishte bërë publik edhe në rrjetet sociale. Në një postim, 74-vjeçari Aliaj shkruante:
“Për të gjithë farë e fisin tim ju kujtoj se më datën (- 14- ) janar viti (- 2018-) kemi dasmë. Martoj djalin Selmanin me Manushaqen. Tiranë ora (-10 -) paradite. Jeni shumë të mirëpritur në gëzimin tonë, mirëardhshi, ju falenderoj të gjithëve për pjesëmarrjen në gëzimin tonë. Rrespekte, Fejzi Aliaj” , shkruante ai.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu