5 C
Tirana
Wednesday, February 26, 2020
Ballina Etiketimet Gjykata

Etiketim: Gjykata

Gjykata e Floridës largon zemërimin e qytetarëve në rastin e dhunës...

0
Ankthet u rritën me shpejtësi në shtetin e Bejkerit, shumica e të cilit përbëhet nga komunitete rural e në Floridën veriore, kur u përhap lajmi se nje...

Gjykata mohon kërkesën e Pres. Trump lidhur me taksat

0
Një gjykatë federale e apelit mohoi kërkesën e Presidentit Donald Trump për një seancë të re dëgjimore lidhur me një padi që synoi të...

Gjykata mohon kërkesën e Trumpit për taksat

0
Një gjykatë federale e apelit mohoi kërkesën e Presidentit Donald Trump për një seancë të re dëgjimore lidhur me një padi që synoi të...

Gjykata Ndërkombëtare autorizon hetimin e Rohingya

0
Gjykatësit e Gjykatës Penale Ndërkombëtare miratuan të enjten një kërkesë nga prokurorët për të hapur një hetim për krimet e kryera kundër pakicës myslimane...

SHBA/ Gjykata e Lartë pritet të vendosë për fatin e programit...

0
Fati i rreth 800,000 imigrantëve të rinj, pa dokumente, të cilët u sollën në Shtetet e Bashkuara në moshë të mitur është në duart...

Gjykata bllokon rregullin e Trump-it për sigurimin shëndetësor të imigrantëve

0
Një gjykatë amerikane e ka bllokuar përkohësisht rregullin e propozuar nga presidenti Donald Trump, me të cilin kërkohej që imigrantët të dëshmojnë se do...

Aksidenti qe i mori jeten 25-vjeçarit Gjykata: 20 dite burg per...

0
Gjykata e Durrësit ka lënë në burg me afat 20 ditë drejtuesi e furgonit Ferdinant Torozi që tërhoqi zvarrë 25-vjeçarin Ramazan...

Vrasja per pazaret e mallit, Gjykata e Korçes jep denimet per...

0
Gjykata e Korçës ka dhënë sot vendimin për dy të akuzuarit e vrasjes për pazaret e drogës Spiro Xholi dhe David Myrte. Prokuroria...

Gjykata e Krimeve të Rënda rikthen për hetim dosjen “Toyota Yaris”...

0
Me kërkesë të avokatëve për shkak të letërporosive dhe provave të reja nga Belgjika dhe Italia, Gjykata e Krimeve të Rënda...

Te arrestuarit e Kadastres se Durresit. Ja çfare vendosi gjykata –...

0
Gjykata e Durrësit ka vlerësuar dhe ja dhwn masat e sigurisë për 18 të arrestuarit te akuzuar për tjetërsimin e 68 mijë metra...