Makina e vrasjes në Lushnje iu grabit çiftit që po bënte dashuri në Tiranë – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Vrasja e Besnik Hides në 08:15 të mengjesit e sotem ne qytetin e Lushnjes në katin e dytë të një lokali u bë nga dy persona të maskuar.
Dy orë më vonë makina e autoreve u gjet e djegur në një fushë në lagjen “Saravë” në periferi të Lushnjes, e bashkë e më të u gjenden edhe armët e krimit, por gjurme të autoreve ende nuk ka.

Interasant gjithsesi është origjina e makinës. Bëhet fjalë për nje mjet tip “Fiat” i denoncuar I grabitur disa ditë më parë në zonën e Ish Doganes në Kashar.
Grabitja e mjetit ishte vërtet spektakolare pasi, autoret filmuan një cift që po bënte dashuri në makine, i bënë shantazh atyre me videon që kishin ( pasi ishte një lidhje jashtëmartesore), i goditen dhe më pas I morën makinën.
Kjo makinë rezulton të jetë përdorur në vrasjen mafioze të Besnik Hides, tregtarit të pjeseve të perdorura të makinave në Lushnje.
40 vjecari është daja I Zamir Latifit, I vrarë në masakrën e Lushnjes në 11 tetor 2017 bashkë me Jurgen Hoxhen, në një atentat ku fillimisht objektiv ishte nipi I Aldo Bares.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu