Kapet 1 ton drogë Greqi, dyshohet se u trafikua nga Shqipëria – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Një sasi e konsiderueshme droge prej 1 ton kanabis është sekuestruar nga policia në ishullin Skopelou në Greqi. Mediat dhe policia thane se trafikuesit e saj dyshohet të jenë shtetas shqiptar.
Droga ka qenë e fshehur në një shpellë në ishullin e vogël Piperi, ndërsa policia greke është angazhuar me mjaft forca në zbulimin e trafikantëve të lëndës narkotike.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu