Përleshje në diskotekë, vëllezërit shqiptarë qëllojnë me thikë italianin – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Dy vellezer shqiptare u arrestuan në Brescia pasi kane goditur me thike një shtetas italian pas një sherri.
Ngjarja ka ndodhur në diskotekenb e Molo-s. Dy vellezerit 22 dhe 24 vjec kanë debatuar verbalisht për shkaqe ende të panjohura në ambjentet e diskos me 30 vjecarin italian.

Pasi kanë dalë nga ambjentet e diskotekes, sherri ka vijuar dhe vellai me I vogël, 22 vjecar ka qëlluar me thikë në trup, shtetasin italian.
Ky i fundit është dërguar me urgjence në spital, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.
Por vec akuzave për këtë ngjarje, dy vellezerit shqiptar do të duhet të gjykohen edhe për faktin që qëndronin ilegalisht në Itali.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu