29.5 C
Tirana
E diel, 26 Qershor, 2022
Ballina Etiketimet Greqi

Etiketim: Greqi

Si mund të ndihmojë Shqipëria vendet e tjera kur nuk ka...

0
Kryeministri i vendit Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme një konferencë të përbashkët me komisionerin e BE për menaxhimin e krizave, Janez Lenarcic.Gjatë...

E rëndë/ Një 18-vjeçar shqiptar humb jetën nga një aksident automobilistik...

0
Një aksident i rëndë ka ndodhur në shtetin helen, ku një 18-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht. Mediat greke  raportojnë se një motor ka dalë...

Rama në Greqi për samitin e Evropës Juglindore

0
Kryeministri Edi Rama do të marrë pjesë në samitin e udhëheqësve të shteteve të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore.Për në samitin që mbahet...

Ministri shqiptar i Mbrojtjes takon homologun grek: Të gatshëm të zgjerojmë...

0
Ministri shqiptar i Mbrojtjes, Niko Peleshi u prit në një takim nga homologu grek Nikolaos Panagiotopoulos, një ditë pasi Athina zyrtare iu përgjigj pozitivishtë...

Vizitë zyrtare në Greqi, ministri Peleshi: Sfidat e sigurisë të përbashkëta,...

0
Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, po zhvillon një vizitë dyditore në Greqi, me ftesë të homologut të tij, Nikolaos Panagiotopoulos. Biseda mes dy ministrave...

Greqia i përgjigjet kërkesës së Shqipërisë, dërgon avion për shuarjen e...

0
Ministri shqiptar i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka njoftuar sot se Greqia i është përgjigjur menjëherë pozitivisht kërkesës së Shqipërisë për të ndihmuar në shuarjen...

Shqipëria dhe Greqia iu rikthehen bisedimeve për pensionet e shqiptarëve në...

0
Shqipëria dhe Greqia kanë ngritur një komision të përbashkët teknik për të diskutuar një marrëveshje mes të dy vendeve për çështjen e pensioneve të...

Vrau gruan 19-vjeçare dhe fajësoi shqiptarët, gjykata jep 27 vite burg...

0
Piloti grek i helikopterëve, Babis Anagnostopoulos, është dënuar me 27 vjet e gjysmë burg për vrasjen me paramendim të gruas së tij britanike, Caroline...

Greqia heq kufizimet anti-COVID për qytetarët shqiptarë

0
Greqia vendosi heqjen e të gjithë dokumenteve që lidhen me COVID-19 për qytetarët shqiptarë si kusht për të hyrë në vendin fqinj.Lajmi u bë...

Greqi: 26 vjeçari shqiptar e godet për vdekje me veturë 59...

0
Një 26 vjeçar shqiptar derisa ishte duke e vozitur veturën e tij e ka goditur për vdekje një 59 vjeçar.Ngjarja tragjike ka ndodhur në...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS