Kadastra e Vlores nuk gjen paqe, dorehiqen drejtoresha dhe zv.drejtori – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Serish dorëheqje ne Hipotekën e qytetit të Vlorës. Drejtuesit e rinj janë larguar nga posti, duke krijuar sërish një situatë të rëndë në këtë institucion. Mesohet se janë larguar nga detyra duke dhënë dorëheqjen drejtoresha e emëruar pak ditë më parë Elona Hodaj dhe zv drejtori i Hipotekës, Krenar Xhemali. Drejtoresha e Hipotekës së Vlorës, e cila sot dha sërish dorëheqjen, mori detyrën zyrtarisht me 24 shtator ndërsa urdhrat e parë të saj ishin hapja e dosjeve të vjetra dhe shqyrtimi i tyre si dhe kufizimi i hyrjeve të individëve të ndryshëm në ambientet e institucionit.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu