Itali, 11 të arrestuar pas një operacioni antimafia – Lajmi i Fundit

0
126
blank
Gjigandi

Një operacion antimafia u krye në qytetin e Palermos nga karabinierët të cilët arritën të arrestonin 11 persona me akuzën për zhvatje me metoda mafioze.
Hetimet e koordinuara nga strukturat e antimafias kanë zbuluar interesat e organizatës ”Cosa Nostra” mbi kontrollin dhe menaxhimin e klubeve të natës në kryeqytet dhe në krahinat përreth.

Lexo edhe:  "Mini-Shengenin Ballkanik", Stevo Pendarovski: Jam kunder kesaj ideje - lajmi fundit - lajmi i fundit

Organizata kontrollonte shërbimet private të sigurisë në ambientet e jetës së natës duke u imponuar bizneseve punonjës dhe tarifa për secilin person të punësuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu