‘Fake News’, reagon zëdhënësi i Presidentit: Harrojini traktet, dëgjoni Bundenstagun! – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Menjëherë pas publikimit të lajmit në media se, sipas Komisionit të Venecias presidenti ka shkelur kushtetutën, ka reaguar presidenca.
Zëdhënësi Tedi Blushi, përmes një postimi në Facebook, i quan këto “Fake News”.

“Zero shkelke të Kushtetutës. Harrojini traktet e porositura. Dëgjoni Bundestagun”, shprehet zëdhënësi i presidentit.
Postimi i Tedi Blushit:ZERO SHKELJE TË KUSHTETUTËS!
HARROJINI TRAKTET e porositura ngado që të vijnë!
E dinë të gjithë shqiptarët dhe ndërkombëtarët me integritet se Presidenti i Republikës ka MBROJTUR Kushtetutën, rendin demokratik dhe pluralizmin politik, dhe ka SHMANGUR gjakderdhjen dhe Rajshtagun!
DËGJONI Bundestagun!
ULUNI URGJENT dhe ZGJIDHNI krizën e rëndë politike para se t’i shtoni kushte të tjera Shqipërisë!

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu