Dalin fotografi të reja të Samsung Galaxy Note 20

0
72
Gjigandi

Pothuajse të gjitha detajet teknike, si ekrani, kamera dhe bateria thuhet se tashmë i kemi të njohura.

Pak para prezantimit zyrtar të Samsung Galaxy Note 20 të ri, nuk mbetet asnjë pyetje në lidhje me telefonin inteligjent.

Në Twitter, Evan Blass ndau gjithashtu imazhe zyrtare që tregojnë ngjyrat e pajisjeve. Modeli standard vjen në bronz, jeshil dhe gri. Note Ultra do të jetë në dispozicion në bronz dhe të zi.

Note 20 thuhet se ka një ekran SuperAMOLED 6.7 inç me një rezolucion prej 2,400 x 1,080 piksele dhe një ritëm të rifreskimit prej 60 Hz.

Nga ana tjetër, Note 20 Ultra thuhet se ka një ekran Dynamic AMOLED Infinity Display 6.9 inç me një ritëm të rifreskimit të 120 Hz dhe një rezolucion prej 3,200 x 1.440 piksele.

Të dy modelet vijnë me një sistem me 3 kamera dhe një kamerë të përparme 10 MP. Note 20 merr një aparat fotografik kryesor 12 MP, një sensor me kënd të ultra të gjerë 12 MP dhe një sensor telofoto 64 MP me zoom optik 3x.

Në variantin Ultra, kamera kryesore duhet të vijë me 108 megapixel. Përveç kësaj, janë instaluar një sensor me kënd 12 ultra të gjerë dhe një aparat tjetër 12 MP me zmadhim optik 5x.

Bateria dhe çmimi

Bateritë e të dy modeleve duhet të kenë një funksion të induksionit dhe ngarkimit të shpejtë. Note 20 Ultra vjen me një bateri 4.500 mAh, modeli standard me fuqi 4,300 mAh.

Pajisja do të prezantohet më 5 gusht dhe siç thuhet Note 20 mund të dalë në treg për 999 dollarë, varianti Ultra mund të kushtojë 1.299 dollarë.

Image
Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu