fbpx
20 C
Tirana
Monday, June 1, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Teknologji informacioni mundesi punesimi

Etiketim: teknologji informacioni mundesi punesimi

Për shkak të coronavirusit Apple do të prezantojë më vonë iPhone...

0
iPhone 12 po vjen, por ne do të duhet të presim edhe për pak kohë. Shumica prej nesh do të ishim me siguri të ngazëllyer...

Shfaqen në internet foto të Samsung Galaxy Note 20 Plus

0
Janë publikuar fotot e para të Samsung Note 20 Plus. Galaxy Note 20 Plus pritet të jetë në dispozicion në 2 ngjyra: zezë dhe bakri...

SpaceX shtyn fluturimin historik për shkak të motit

0
Udhëtimi drejt Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës, i astronautëve të NASA-s në bordin e raketës Falcon 9, Koloneli i Marinsave në pension Doug Hurley dhe...

Me përditësimin e ri të macOS, rregullohet sistemi i kohëzgjatjes së...

0
Gjatë muajit prill, Apple prezantoi në një version paraprak të zhvilluesve të macOS Catalina 10.15.5, që ka një veçori të quajtur menaxhimi i shëndetit...

Google do t’i japë 1,000 dollarë secilit punëtor që punon nga...

0
Google po planifikon që të rihapë zyrat e saja duke filluar nga 6 korriku, por shumë punëtorë mund të vazhdojnë të punojnë nga shtëpia...

Apple detyron përdoruesit e iPhone që të ri-azhurnohen pas një gabimi...

0
Shumë aplikacione të njohura, duke përfshirë Netflix, WhatsApp, Spotify, Twitter, Amazon, dhe softuer nga Google duhej të azhurnoheshin. Shumë aplikacione të njohura, duke përfshirë Netflix,...

Shkencëtarët e NASA-s zbulojnë universin paralel, ku koha ecë mbrapa

0
Shkencëtarët e NASA-s kanë lansuar prova të një universi paralel, menjëherë pranë universit tonë, ku të gjitha rregullat e fizikës duket se funksionojnë në...

Për herë të parë shkencëtarët shikuan se si lindi një planet...

0
Imazhet e reja tregojnë ‘kthesën’ e markës tregtare që sugjerojnë se po shfaqet një botë tjetër. Shkencëtarët kanë marrë imazhe që mund të jetë evidenca...

Rolls-Royce largon nga puna 9 mijë punëtorë

0
Rolls-Royce largon nga puna 9 mijë punëtorë si pasojë e krizës nga koronavirusi. Me sa duket Rolls-Royce e ka kapluar kriza e koronavirusit dhe është...

Çfarë vozisin femrat: Lista e modeleve “më të pëlqyera” dhe “më...

0
Çdo i gjashti Mercedes E-Class ka një shofer femër, duke e bërë këtë model makinën “më mashkullore” në Gjermani. Por, cilat vetura i pëlqejnë vërtet...