fbpx
15 C
Tirana
Wednesday, June 3, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Teknologji agroushqimore lendet

Etiketim: teknologji agroushqimore lendet

NASA sjell imazhe jashtë botës sonë

0
Male të mbuluara plot me dëborë, hapësira qiellore, galaktika, Hëna, Toka dhe Dielli, këto janë disa nga shkrepjet më fantastike të NASA-s. Foto të cilat...

Aplikacioni atraktiv për rikthimin e ikonave të vjetra në iPhone

0
Nëse keni nostalgji për kohë, kur nuk duhej vendosur maskë për të dalë nga shtëpia, MSCHF e ka krijuar një aplikacion atraktiv. Derisa bota  jashtme...

Shpejtësia më e lartë e internetit në botë sheh shpejtësinë e...

0
Një normë prej 44 terabitësh për sekondë është mjaft e shpejtë për të shkarkuar 1 mijë filma HD në një sekondë të vetme. Studiuesit në...

Njihuni me versionin e Galaxy S20 që Samsung ka ndërtuar për...

0
Samsung ka krijuar një telefon enkas për ushtrinë amerikane. Bëhet fjalë për një prodhim të tipit Galaxy Samsung S20. Telefoni ka një modalitet i...

Kapet për herë të parë në kamera një Golf i ri,...

0
Volkswagen Golf është makina më e shitur në Evropë. Vetëm Golf GTI dhe Golf R do të jenë në shitje këtë vit nga radhët e...

​Peugeot 308 i ri arrin vitin e ardhshëm

0
Nëse merret në konsideratë cikli jetësor më i shkurtër i modeleve të makinave të sotme, Peugeot 308 aktual mund të konsiderohet veteran në treg. Modeli...

SHBA aprovon masën e ndalimit të furnizimit me çipa të Huawei

0
Qeveria amerikane ka zbuluar se do të ndërpresë furnizimin me çipat e Huawei nga prodhuesit global, duke bërë një goditje tjetër të madhe për...

Studiuesit zbulojnë planetin që është ‘shumë i ngjashëm’ me Tokën

0
Një planet i zbuluar së fundmi është shumë i ngjashëm me Tokën tonë dhe ndodhet afërsisht në qendër të galaktikës sonë. Studiuesit e hapësirës në...

Hummer zbulon super modelin elektrik pickup

0
Hummer EV elektrik pickup zyrtarisht do të debutojë gjatë këtij muaji, por tashmë disa detaje të tij kanë janë zbuluar. Ky Hummer do të jetë...

Shpejtësitë e internetit janë akoma normale pavarësisht presionit të shtuar të...

0
Shpejtësitë e shkarkimit kanë rënë vetëm pak përkundër kërkesës së rritur, zbulon studimi. Shpejtësitë e shkarkimit kanë rënë vetëm me një mesatare prej 2%, sipas...