13 C
Tirana
E enjte, 3 Dhjetor, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Teknologji 8

Etiketim: teknologji 8

Dalin fotografi të reja të Samsung Galaxy Note 20

0
Pothuajse të gjitha detajet teknike, si ekrani, kamera dhe bateria thuhet se tashmë i kemi të njohura. Pak para prezantimit zyrtar të Samsung Galaxy Note...

A e dini pse tastet F dhe J janë ndryshe nga...

0
Shumë njerëz, me orë të tëra qëndrojnë para kompjuterit duke shtypur shkronjat në tastierat e tyre, pa vërejtur detajet që përmbajnë tastet përreth. Shkronjat ‘J’...

Facebook Messenger tani do të mbështesë Face ID

0
Muajin e kaluar, u raportua që Facebook po testonte një veçori të re për aplikacionin e saj Messenger, në të cilën përdoruesit mund të...

E pabesueshme: Ja si e ka ngjyrosur një pronar Chevrolet-in e...

0
Chevrolet Corvette Stingray C8 është një nga ato veturat sportive që janë përditësuar disa herë. Nuk jeni gati për ta parë një C8 të zjarrtë,...

IBAS: Revolucion teknologjik në sektorin financiar të Kosovës

0
IBAS është institucion financiar i licencuar nga Banka Qendrore e Kosovës për emetimin e parasë elektronike, shërbimin e pagesave, transferit të parasë dhe kredive...

Dalin fotot se si mund të duket Hyundai Tucson i ri

0
Hyundai ka lëshuar një vizatim të dizajnit të brendshëm të gjeneratës së re të modelit të tij SUV, Hyundai Tucson. Siç pritej, kabina është e...

Kini kujdes në atë që shkarkoni: Një virus i ri sulmon...

0
Të gjithë ata që përdorin sistemin operativ Android e dinë se sa e rrezikshme është të instaloni aplikacione që nuk vijnë nga dyqani zyrtar...

Samsung zgjeron gamën Wind-Free™ me montim në mur në instalime komerciale...

0
Pas prezantimit zyrtar të platformës së kondicionerëve me montim muri Wind-Free™ në janar të këtij viti, Samsung tashmë prezanton Wind-Free™ Deluxe, një kondicioner me...

Nisin hetimet ndaj TikTok në Australi

0
Qeveria australiane po përgatitet të fillojë një hetim për platformat në internet dhe në veçanti TikTok, me frikën në rritje se kompania kineze është...

Iphone 12 pritet të jetë më i kushtueshëm

0
Analistët e industrisë teknike bëjnë të ditur se iPhone 12 do të jetë më i shtrenjtë se iPhone 11. Jeff Pu, një analist në “Yuanta...

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS