Basha: Rruga eshte e qarte, zgjedhje te parakohshme parlamentare ne nje dite me zgjedhje vendore – Lajmi i Fundit – Lajme

0
82
blank
Gjigandi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha theksoi sot nevojën e zgjedhjeve të parakohshme në Shqipëri, zgjedhjeve parlamentare dhe lokale në të njëjtën ditë. Në një deklaratë për mediat, Basha i konsideroi budallallëqe, idetë e Damian Gjiknurit se mazhoranca pranonte të dialogonte me opozitën jashtë parlamentit nëpërmjet OSBE-së. “Këto janë budalllallëqe për t’i hedhur hi syve të njerëzve . Këto punë nuk bëhen me shkes, por siç veprohet për dialogun në raste krizash…. Këto janë budallallëqe: “Merri ti çoje aty, e marr unë..” tha Basha.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu