fbpx
22 C
Tirana
Tuesday, April 7, 2020
Ballina Etiketimet Ditë

Etiketim: ditë

Ja pse duhet të konsumoni çdo ditë kanellë

0
Aroma e kanellës na sjell ndërmend atmosferën e festave, edhe pse kjo erëz mund të shijohet në çdo moment të vitit. Ka nga ata...

Mbroni trurin tuaj, mjafton vetëm 150 gramë në ditë nga ky...

0
Kërpudhat mbrojnë trurin e të rriturve nga rënia njohëse dhe duhen vetëm disa gramë në ditë për të provuar këto përfitime. Zbulimi i Universitetit...

Gjithë arsyet pse duhet të hani çdo ditë kanellë

0
Aroma e kanellës na sjell ndërmend atmosferën e festave, edhe pse kjo erëz mund të shijohet në çdo moment të vitit. Ka nga ata që...

6 ushqime që burrat duhet t’i hanë çdo ditë

0
Ushqimi është një proces sa i nevojshëm aq edhe i kënaqshëm për çdo njeri. Me anë të ushqimit përveç shijes së mirë që përfitohet, dhuron...

Tri ushtrime të fuqishme dhe efikase të cilat për 30 ditë...

0
Thonë që 98 për qind e femrave vuajnë nga celuliti dhe lëvorja e portokallit, ndërkaq krahas ushqimit të pashëndetshëm dhe gjenetikës, ekspertët theksojnë që...

4 bajame në ditë, 6 përfitime direkte në organizëm

0
Bajamet janë ndër arrorët më të mirë për organizmin. Ato janë të pasura me magnez, kalium, fibër dhe proteinë, të cilat janë shumë të...

Sa arra duhet të konsumoni në ditë, zbuloni sa është sasia...

0
Arrat janë shumë të shëndetshme për organizmin por nëse e teproni me to, do të përballeni me dhimbje koke, fryrje të stomakut dhe diarre....

Ja kush janë 4 pijet më të shëndetshme që duhet të...

0
Sëmundjet e zemrës janë nga sëmundjet më të përhapura në vendin tonë. Në Shqipëri, rreth 9000 njerëz vdesin çdo vit për shkak të sëmundjeve që...

“Tre vite duke gënjyer veten çdo ditë”, humbi të vëllain në...

0
Në një postim të bërë në Instagram, motra e Ergi Dini, këngëtarja Barbana Dini, e ka kujtuar me mall dhe dhimbje humbjen e të...

Pyetja që duhet t’ia bëni vetes çdo ditë

0
Çdo mëngjes, kur na është dhënë privilegji që të zgjohemi dhe të fillojmë një ditë të re, na është dhënë gjithashtu mundësia që të...