Bale nuk dukej i interesuar të përfshihej në festë

0
Gjigandi

Marrëdhëniet e tendosura të Gareth Bale me Real Madridin dhe tifozët e klubit kanë arritur një nivel të ri ditën e enjte kur klubi u shpall kampion për herë të 34-të në LA Liga.

31 vjeçari ishte një zëvendësues i papërdorur në fitoren 2:1 të Real Madrid ndaj Villarreal të zhvilluar në ‘Alfredo Di Stefano’.

Kampionëve të rinj iu dorëzua trofeu i La Ligas, me Bale që nuk shfaqi asnjë ndjenjë humori apo feste për të për përqafuar momentin.

Bale nuk dukej i interesuar të përfshihej në festë, shihet edhe në një video të publikuar në llogarinë e klubit në Tëitter.

Bale në ndeshjet e fundit me veprimet e tij ka irrituar Real Madridin dhe tifozët e tyre, duke mos shfaqur interesim për ndeshjet në rrugën drejt titullit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu