700 kg mall nga Ekuadori drejt Shqiperise/ Media greke zbardh skemen – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Kapet një tjetër sasi e madhe kokaine në portin e Pireut. Mediat greke flasin për më shumë se 700 kg kokainë të sekuestruar në një ngarkesë me banane. Sasia e drogës ishte fshehur poshtë bananeve në kontejner. Në vijim pritet një konferencë nga policia greke, e cila do të zbardhë më shumë detaje rreth këtij operacioni. Shkrimi i medias greke:   Informacioni fillestar që mbërriti në Autoritetin Portual të Selanikut natën e 2 gushtit, ishte fillimi i një hetimit të trafikut të drogës nga Ekuadori ne Greqi e më pas drejt portit të Durrësit.   Një person i panjohur i telefonoi Byrosë së Përmbarimit të Drogës dhe i tha oficerit që në ngrirjen e një enë të ngarkuar me banane nga Ekuadori kishte kokainë të fshehur. Pas kësaj, dhe siç ishte njoftuar tashmë Autoriteti Portual, u bë një kontroll i kontejnerëve brenda Stacionit të kontejnerëve të Selanikut (SEBO) dhe në motor frigorifer u gjetën 47 pako me 51 kg kokainë.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu