Zyrtarja e lartë e Trump gënjeu në biografinë e saj dhe krijoi foto false me kopertinen e “Time”

0
94
Gjigandi

Zyrtarja e lartë e Departamentit të Shtetit, ekzagjëroi me pamjen e saj dhe njëkohësisht pretendoi se ajo punon në Kombet e Bashkuara për ndihmat humanitare.

Mina Chang, 35 vjeç nga Dallas, është ndihmëse sekretare në Zyrën e Departamentit të Shtetit në Zyrën e Konflikteve dhe Operacioneve të Stabilitetit.

Thuhet se ajo ka ekzagjeruar ose ka bërë pjesën më të madhe të rezymeve të saj, raporton NBC..

Chang e quajti veten një ‘alumna’ ose të diplomuar të Shkollës së Biznesit në Harvard – pavarësisht se mori vetëm një kurs shtatë javor atje në vitin 2016 – dhe promovoi një kopertinë të rreme kohore të “Time”.

Lexo edhe:  OBSH: Ende e mundur ta vëmë nën kontroll pandeminë

Ajo gjithashtu raportohet se përbënte një rol në një panel të Kombeve të Bashkuara dhe tha se “iu drejtua Konventave Kombëtare Republikane dhe Demokratike”

Faqja e saj në Instagram – ku krenohet me më shumë se 40,000 ndjekës – tregon se si pozon me Bill Klinton, ish sekretarin e mbrojtjes Bob Gates dhe Buzz Aldrin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu