Vlorë, zjarri djeg 10 hektarë kullota – Lajmi i Fundit – Lajme

0
108
blank
Gjigandi

Situata me zjarren në vend, vijon të jetë shqetësuese. Mësohet se është djegur totalisht një pjesë e kodrës pranë Kalasë së Tragjasit në Vlorë. Deri më tani janë djegur 10 hektarë kullota. Zjarri dyshohet të jetë vendosur nga banorët e zonës për të liruar tokën për kullota.

Lexo edhe:  Hekuran Billa u nxor në pritë nga e dashura, 26-vjeçarja e telefonoi dhe i la takim te vendi i vrasësve

Nga ky zjarr janë rrezikuar të digjen 4 shtëpi të vendosura në faqen e kodrës të veçuara nga të tjerat, të cilat fal ndërhyrjes në kohë të zjarrfikëses flakët janë lokalizuar edhe të tilla banesa nuk janë dëmtuar nga flakët.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu