Vendi nuk po gjen qetësi/ Ndjehen lëkundje tërmeti, ja ku ishte epiqendra dhe sa ishte magnituda

0
15
Gjigandi

Raportohen lëkundje tërmeti në detin Adriatik.

Sipas Qendrës Europiane Mesdhetare Sizmologjike (EMSC), lëkundja ka qenë me magnitudë 3. 6 të shkallës Rihter dhe është ndjerë në orën 19:23 minuta.

Tërmeti ka pasur një thellësi prej 28 km.

Tërmeti ishte 20 km në veriperëndim të Shiajkut dhe 36 km në veriperëndim të Tiranës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu