22.5 C
Tirana
E enjte, 18 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Bulqizë

Etiketim: Bulqizë

Kanabis, konflikt dhe arrestime, çfarë po ndodh në Bulqizë?

0
Një parcelë me kanabis është asgjësuar nga policia në Bulqizë dhe një 36-vjeçar është arrestuar në flagrancë. Policia ka bërë të mundur djegien dhe...

Zbulohet serra me kanabis, procedohen penalisht kryeplaku dhe roja i mjedisit...

0
Dy persona janë arrestuar në Bulqizë, pasi kujltivonin bimë kanabis. Shtetasit me inciale M. M. 61 vjeç, me detyrë kryeplak i fshatit Ballenjë dhe N....

4 mësues me Covid-19 në Bulqizë, pritet pezullimi i mësimit

0
Vijon të zgjerohet harta e infektimit nga Covid-19. Mësohet se ditën e sotme, në Bulqizë kanë rezultur pozitivë katër mësues të shkollës “Shefqet Tançi”. Nisur nga...

Listat të hapen 100 për qind, me kusht që…opozita “plas” propozimin...

0
Pas takimit te zhvilluar me aleatet, opozita jashteparlamentare eshte shprehur pro hapjes se listave ne mbledhjen e keshillit politik, duke paraqitu si kusht, mosprekjen...

Biznesmenit shqiptar i vjedhin online 89 mijë euro online, policia kap...

0
Nje biznesmeni shqiptar i kane vjedhur 89 mije euro nepermjet manipulimit te te dhenave te blerjeneve te tij online ndersa se fundi, policia ka...

Gjermania vendos pengesa të reja, kërkohen viza për punëtorët me kontratë

0
Shumë vetë presin për një vizë pune për të ardhur në Gjermani. Po si qëndron puna aktualisht me dhënien e vizave në ambasada? Dhe...

Vendi nuk po gjen qetësi/ Ndjehen lëkundje tërmeti, ja ku ishte...

0
Raportohen lëkundje tërmeti në detin Adriatik. Sipas Qendrës Europiane Mesdhetare Sizmologjike (EMSC), lëkundja ka qenë me magnitudë 3. 6 të shkallës Rihter dhe...

Operacion në dy shtete, goditet grupi i trafikut të drogës, 14...

0
Policia e Shtetit Finalizohet një tjetër operacion ndërkombëtar antidrogë mes Policisë së Shtetit dhe Policisë italiane, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën...

Tritol banesës në Tiranë, policia fillon hetimet

0
Nje sasi tritoli ka shperthyer ne nje banese ne Laprake nderkohe qe policia ka nisur hetimet per ngjarjen. Tiranë/Informacion paraprak Më datë 21.07.2020, rreth...

Ndahet nga jeta aktori i njohur Fuat Boci

0
Nje tjeter aktor i njour i skenes shqiptare eshte ndahere nga jeta në moshën 89 vjeçare. Fuat Boçi ishte aktori i qindra roleve të...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS