Vajza e Gramoz Ruçit del hapur kunder Veliajt: Votova per nje shemti te madhe! | Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Vajza e Kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, Ridvana Ruçi ka shpërthyer në një lumë akuzash ndaj Bashkisë së Tiranës dhe kryetarit Erion Veliaj, për të cilët dhe ajo vetë ka votuar.
Ajo ka publikuar në rrjetet sociale rastin e një ndërtimi me leje që i është dhënë një subjekti privat para pallatit ku ajo ka një apartament.

Reagimi i plotë i Ridvana Ruçit në facebook:Shemti me te madhe se kaq nuk mund te bente administrata e pushtetit vendor: leje ndertimi dhene subjektit privat restorant para sheshit te pallatit (mgjse na eshte shitur si pjese funksionale ne banoreve te saj).
Leja e ndertimi referon shesh publik aksesin para hyrjes se objektit, gjasme per ndertim tende me siperf 120m2, por e sigurisht subjekti ka rrethuar 420m2 (nje teknalitet i vogel ky kush pyet per kaq pak!).
Subjekti ngre skelat gjigande direkt 5 dite pas dhenies se lejes, firma e ndertimit qe na e ka fut sa krahu i ka dhene deklarate pelqimi, mgjse gjithe pallati eshte shitur 100% dhe konsenti duhet te ishte nga ne banoret e saj dhe jo nga ndertuesi qe i ka shitur dyqanin, por pune e madhe.
Gjoben per administrimin e ambjenteve te perbashketa e paguajme se konsiderohet se pallati eshte marre ne dorezim nga banoret, por ne kontekst te mos rregjistrimit te pallatit ndertuesi vijon ta quaje veten pronar per te ligjeruar abuzimin vandal te te gjitha paleve.
Me iku truri por ke te shaja, i thashe vetes ke pjesen tende ne kete abuzim: ne fund te fundit ti ke votuar per kete administrate dhe rri mbaji ere tani.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu