Tërmeti i fuqishëm që shkatërroi gjysmën e shtëpive në Durrës – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Tërmetet e fundit që kanë rënë në Shqipëri kanë qenë disi të “frikshme” për qytetarët shqiptarë, duke qenë se së fundmi nuk ka pasur ndonjë tronditje të fuqishme toke.
Mirëpo, ndër histori një sërë tërmetesh kanë shqetësuar shqiptarët. Një prej tyre kishte shkaktuar pasoja në qytetin bregdetar të Durrësit, shkruan FM Images.net.

Në vitin 1924, një tërmet kishte rënë në Durrës e në rrethina, duke shkatërruar thuajse gjysmën e shtëpive. Pasojat kanë qenë jo të pakta, me 44 të vdekur dhe 119 të plagosur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu