Shteti Islamik merr përgjegjësi për sulmin në Mali

0
82
blank
Gjigandi

Shteti Islamik ka marrë përgjegjësi për një sulm në Mali verilindor që vrau të paktën 53 ushtarë, raportoi agjensia e lajmeve Amaq e grupit të shtunën pa cituar prova, raporton Reuters.

Qeveria Mali tha që ushtarët dhe një civil ishin vrarë në një sulm ndaj një poste ushtarake në veri të Malit, në një nga sulmet më vdekjeprurëse kundër ushtrisë së vendit të Afrikës Perëndimore në kujtesën e fundit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu