Pedagogu kërkoi seks për notën, reagon Rama: Kush i denoncon, ka bursë falas – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Pas publikimit te videos se pedagogut te Elbasanit i cili kerkon seks me nje studente ne kembim te notes ne provime, ka reaguar Kryeministri Edi Rama.
Kreu i qeverise ka premtuar bursa per ata studente te cilet nuk pranojne te bien pre e skemave te korrupsionit por vendosin ti denoncojne ato.

Postimi i Rames:Koha për një përshkallëzim të ri kundër korrupsionit! Po punojmë për një program nxitjeje kundër heshtjes dhe denoncimit me provë abuzuesit.
Një ide në diskutim është:Çdo student denoncues që sjell provë për presion korruptiv nga kushdoqoftë,zeron tarifën e merr bursë njëvjeçare!

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu