Partey është i lidhur ngushtë me një largim të mundshëm nga skuadra e Diegos

0
25
blank
Gjigandi

Mesfushori i Atletico Madridit, Thomas Partey është i lidhur ngushtë me një largim të mundshëm nga skuadra e Diego Simeone.

Siç raportojnë mediat e huaja Parey ka zgjedhur të transferohet tek Arsenali në Premier Ligë.

Partey dëshiron ti ndjek hapat e idhullit të tij Michael Essien, i cili ishte pjesë e Chelseas, duke fituar dy tituj të Premier Legua dhe një herë Ligën e Kampionëve.

Mirëpo mendet ende e pasigurt transferimi i tij në Premier League, pasi që Arsenali pritet të kufoziojë buxhetin e tyre këtë verë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu