Kapet shqiptari në Itali, furnizonte përdoruesit me drogë – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Një shqiptar i njohur në zonë për trafik droge, u arrestua nga karabinierët e stacionit Gualdo Cattaneo, në bashkëpunim me ata të Stacionit Foligno.
Policia italiane i gjeti gjatë kontrollit kokainë dhe 100 euro të gatshme.

Paratë dyshohet se shqiptari i ka siguruar nga aktiviteti kriminal.
Forcat policore italiane kanë mundur të ndalojnë shqiptarin, në kohën që ai po i jepte drogë një personi të varur nga lëndët narkotike.
Hetimet kanë zbuluar se i dyshuari ishte përgjegjës edhe për së paku 4 raste të tjera të trafikut të drogës.
I riu shqiptar u paraqit sot në mëngjes në gjykatë, ku pritet të gjykohet për disa raste trafiku të lëndëve narkotike.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu