Inter në avantazh ndaj Chelseas për Dries Mertens

0
36
blank
Gjigandi

Sipas Sky Sport Italia, Interi është në përparësi ndaj Chelsea nëse Dries Mertens largohet nga Napoli.

Reprezentuesi bwlg do të jetë një agjent i lirë pasi skadon kontrata e tij në Stadio San Paolo këtë verë.

Ai ende po mendon për ofertën e një zgjatje me Napoletanët, dhe po shqyrton propozimet për të lëvizur diku tjetër.

Sugjerohet që Napoli është i gatshëm t’i japë atij një kontratë dy vjeçare me nënshkrimin e bonusit dhe një pagë në vlerë prej 10 milion € në sezon.

Sky Sport Italia raporton këtë mbrëmje se nëse Mertens vendos të largohet nga Napoli, atëherë përparësia e tij do të ishte të qëndronte në Serie A dhe të bashkohej me Romelu Lukaku në Inter.

Chelsea vazhdon të shtyjë fort, me menaxher Frank Lampard në mënyrë të përsëritur duke u përpjekur ta nxisë atë në një kalim të Premier League.

Mertens sapo i mbushi 33 vjeç javën e kaluar dhe deri më tani këtë sezon ka shënuar 12 gola me gjashtë asistime në 29 ndeshje zyrtare për Napoli.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu