Ilir Meta mesazh qytetarëve pas tërmeteve: T’i kthehemi qetësisë në familjet tona – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka uruar një javë të mbarë për qytetarët e vendit. Ai shprehet se pas tërmeteve është koha për t’iu kthyer normalitetit.

“Mirëmëngjes të dashur miq,Me rëndësi është t’i kthehemi jetës së përditshme dhe qetësisë në familjet tona!
Ju uroj një javë të mbarë!”-shkruan Meta.
Tërmetet e fuqishme, të cilët prekën vendin tonë këtë fundjavë lanë pas dëme të konsiderueshme materiale në shumë banesa. Dëmet më të mëdha kryesisht u shkaktuan në qytetin e Durrësit, aty ku dhe ishte epiqendra e tërmetit.
 

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu