GJYKATA JEP VENDIMIN, TRI VJET BURG SAIMIR TAHIRIT – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është denuar me tri vjet burg pasi eshte shpallur fajtor për shpërdorim detyre.
Vendimi i Gjykatës së Shkallës së Parë të Krimeve të Rënda u shpall mbrëmjen e sotme rreth ores 21.55 ndersa trupi gjykues e ka dënuar me 5 vite burg por për shkak të gjykimit të shkurtuar konvertohet në 3.5.

Prokuroria ka kërkoi dënimin e Saimir Tahirit me 12 vite burg, duke e akuzuar për tre vepra të rënda penale “Korrupsion të zyrtarëve të lartë”, “Trafik të lëndëve narkotike kryer në bashkëpunim” dhe “Grup të strukturuar kriminal”, në kuadër të dosjes ‘Habilaj’.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu