Gazetarja diagnostifikohet me kancer, gjatë raportimit live

0
15
Gjigandi

Tetori është muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit, dhe për këtë arsye zhvillohen disa fushata në gjithë botën për t’i ndihmuar njerëzit që të ndërgjegjësohen për rreziqet e kësaj sëmundje.

Mirëpo një gjë e rrallë ndodhi për një gazetare nga puna e saj e përditshme, ajo ishte live duke e sqaruar se si bëhet puna e memografisë dhe ajo kishte pranuar që ta bënte testin live, për ta sqaruar te audienca më mirë se si bëhet ky testimm.

Por Ali Meyer e cila punon si reportere për gazetën “KFOR” mbeti e shtangur kur e kuptoi nga ky testim se ajo ishte e sëmurë me kancerin e gjirit.

Fatmirësisht, operacioni i Aliut u përfundua me sukses. Mjekët gjithashtu e kanë informuar reporteren se ajo ka “shumë të gjasa të shërohet plotësisht”.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu