FKK tregon se si janë garuesit e Kosovës, pas protestës nga popullata në Kili 

0
136
Gjigandi

Federata e Karatesë e Kosovës, ka bërë një njoftim të rëndësishëm për kombëtaren e Kosovës U-21. 

“I njoftojmë te gjithë komunitetin e karatesë prindërit, trajnerët se gjithë Përfaqësuesja e Kosovës në Karate është shendosh e mirë në Santiago te Kilit pas protestës nga popullata vendase.

Se bashku me përfaqësuesen e Kosovës në karate gjendet edhe kryetari Ismet Krasniqi i cili është në vazhdimësi ne kontakte me drejtuesit e sigurie se shtetit te Kilit, po ashtu me Institucionet e

Lexo edhe:  Paraqitet rasti i parë me koronavirus në Superligën e Zvicrës

Sigurisë te Kosovës si dhe drejtuesit e Federatës se karatesë e Kosovës për çdo ndryshim te situatës.

Përfaqësuesja e Kosovës do te marr pjesë me 14 garues në Kampionati botëror për kadetë, juniorë dhe U21 qe do te mbahet nga 23-27 tetor ne Santiago te Kilit”, shkruan FKK.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu