‘E urrej të jem futbollistja më se*si në botë. Bombardohen nga mesazhet dhe ofertat e menaxherëve…

0
‘E urrej të jem futbollistja më se*si në botë. Bombardohen nga mesazhet dhe ofertat e menaxherëve…
Gjigandi

Ana Markovic, ylli i Grasshopper, 22 vjeçe, dëshiron që njerëzit të kenë një pamje të plotë të saj si futbolliste dhe si njeri, në vend që ta shikojnë sipërfaqësisht, si bukuroshe, femër seksi. Ajo ka lindur në Zvicër, por përfaqëson Kroacinë si kombëtare, ka idhull Luka Modric, edhe pse lojtari i saj i preferuar është Cristiano Ronaldo.

Bukuroshja kroate admiron disiplinën e punës së CR7 në futboll. Në një intervistë për “20min” ajo tha: “Modric është padyshim një model i madh për mua. Ai është një futbollist botëror dhe përfaqëson Kroacinë.

Ka shumë lojtarë të mirë në mesin e femrave, si (Ramona) Bachmann, por lojtari im i preferuar absolut është Cristiano Ronaldo, sepse ai është shumë i disiplinuar. Unë mendoj se është shumë e rëndësishme që të jepni gjithçka në sport dhe të keni një mentalitet të fortë si ai”.

Sulmuesja 22-vjeçare luajti ndeshjen e parë me Kroacinë vitin e kaluar dhe që atëherë filloi vëmendja e mediave për bukurinë e saj. Markovic pranoi se shumë prej komenteve dhe shkrimeve kanë qenë pozitive, por kjo ka prekur edhe dobësitë e saj, përfshirjen e individëve të këqij.

Megjithëse i pëlqejnë disa komente për bukurinë e saj, e pyetur nëse do të preferonte të ishte modele apo të nënshkruante për Chelsea, Markovic u përgjigj: “Patjetër kontrata me Chelsea, sigurisht! Më kanë pëlqyer artikujt që më kanë quajtur futbollistja më e bukur, apo njëra nga më të bukurat, sepse më gëzon kur dëgjoj se jam e bukur.

Por më pas u shfaqën artikuj gazetash në të cilat më cilësonin si futbollistin më seksi, kjo nuk më pëlqeu. Pas kësaj, shumë njerëz më shkruanin duke pretenduar se ishin menaxherë, në fakt e di saktësisht se çfarë duan nga unë.

Ata kurrë nuk më kanë parë të luaj futboll dhe më shikojnë vetëm jashtë. Më duket një keqardhje e madhe. Mendoj se njerëz të tillë duhet të mësojnë më shumë paraprakisht dhe të shohin se çfarë mund të bëj në aspektin e futbollit”.

Markovic krenohet me më shumë se 600,000 ndjekës në Instagram, i pëlqejnë disa nga ndërveprimet që ajo ka me fansat, të cilët i dërgojnë mesazhe humoristike. Ajo shtoi: “Ndonjëherë më vijnë mesazhe qesharake nga njerëz që shkruajnë se duan të më shërbejnë dhe, për shembull, duan të pastrojnë këpucët e mia të futbollit pas stërvitjes”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu