Doni te dini ku eshte prodhuar celulari juaj? Eshte shume e thjeshte – Lajmi i Fundit

0
265
Gjigandi

Ju ka ndodhur ndonjëherë që të blini një celular të ri dhe të doni të dini ku është prodhuar? Epo tani ka një mënyrë. Shkruani *#06# dhe bëni call në celularin tuaj. Do ju shfaqet një numër i gjatë me shumë shifra. Numri i 7 dhe i 8 në radhë tregon se ku është prodhuar celulari juaj. 00: Telefoni juaj është prodhuar në vendin origjinal të pajisjes. (Apple SHBA, Samsungu i Koresë së Jugut, …) 01 ose 10: Telefoni juaj është prodhuar në Finlandë 02 ose 20. Telefoni juaj është prodhuar në Emitares 03 ose 30: Telefoni juaj është prodhuar në Kore 04 ose 40: Telefoni juaj është prodhuar në Kinë 05 ose 50: Telefoni juaj prodhohet në Brazil, Shtetet e Bashkuara ose Finlandë 06 ose 60: Telefoni juaj prodhohet në Hong Kong, Kinë ose Meksikë08 ose 80: Telefoni juaj prodhohet në Gjermani 13: Telefoni juaj është prodhuar në Azerbajxhan.

Lexo edhe:  Transferta parash dhe blerje online, shikoni risitë e reja të WhatsApp

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu