“Do te te shkaterroj”! Arrestohet ish e dashura e ish-ambasadorit te BE ne Shqiperi – Lajmi i Fundit – Lajme

0
Gjigandi

Skenaristja e RAI TV, 41-vjeçarja Valentina Pizzale, u arrestua pasi akuzohet se ka kërcënuar dhe shantazhuar ish-ambasadorin e BE në vendin tonë, Ettore Seuqi.
Mediet italiane raportojnë se 41-vjeçarja i ka bërë ish-ambasadorit një telefonatë duke e kercenuar se “Do t’i tregoj të gjitha dhe do të të shkatërroj”. Ky është vetëm një ndër mesazhet dërguar politikanit Sequi, i cili është bërë pjesë e kabinetit të qeverisë italiane, prej muajit shtator.

Ne vitin 2017 Ettore Sequi dhe skenaristja kishin pasur një lidhje të shkurtër, por që ishte mbyllur shpejt. Ai kishte tentuar ta mbante larg vëmendjes publike tensionin që pasoi këtë mbyllje të raportit, por u detyrua të denonconte, pas kanosjeve të vazhdueshme që i bënte gruaja. Ajo donte që ai të vijonte raportin, gjë që Sequi nuk e donte më.
Situata ishte bërë kritike në kohen kur Sequi u kthye nga Pekini dhe u vendos në Rome dhe çështja mori rrugën ligjore. Ndërkohë, raportohet se pas arrestimit skenaristja 41-vjeçare është lënë në arrest shtëpie.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu