Dënimi me shërbim prove i ish-ministrit, LSI: Edi Rama është peng i Saimir Tahirit – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar pas dënimit  me shërbim prove të ish-ministrit  të brendshëm, Saimir Tahirit.
Sipas LSI-së, vendim mbi ish-ministrin  tregon se drejtësia është marrë peng nga krimi i organizuar dhe Edi Rama është peng i Saimir Tahirit.

Gjithashtu LSI thekson se Shqipëria duhet të çlirohet nga Edi Rama dhe kapja e institucioneve nga krimi i organizuar për të instaluar shtetin e së drejtës, i cili t’u shërbejë qytetarëve.
Reagimi i plotë:
Për LSI, vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda tregon qartë se drejtësia është marrë peng nga krimi i organizuar dhe Edi Rama është peng i Saimir Tahirit dhe strukturave kriminale. Edi Rama ka bërë gjithçka për të mbrojtur Saimir Tahirin dhe ka përdorur çdo mekanizëm të tijin sepse Edi Rama është peng i dosjeve  korruptive dhe i familjarëve të tij.
Projekti i kanabizimit të vendit, trafiku ndërkombëtar i drogës  është projekt politik i Edi Ramës sepse Edi Rama është “Shefi i madh” i cili projektoi dhe urdhëroi këtë projekt shkatërrues për vendin që nxiu historinë e Shqipërisë në mediat botërore. Me Edi Ramën është provuar që nuk ka drejtësi, krimi i organizuar ndjehet i fortë, i sigurtë dhe i pëkrahur.
Ka vetëm një rrugë: Të çlirohet vendi nga Edi Rama dhe kapja e institucioneve nga krimi i organizuar për të instaluar shtetin e së drejtës për të kthyher tek çdo qytetar dinjitetin dhe shpresën se ky vend do të bëhet.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu