Berisha: Hahn, pergjegjes sa Rama per moshapjen e negociatave – Lajmi i Fundit – Lajme

0
113
Gjigandi

Ish-kryeministri Sali Berisha, i ftuar në emsionin “Tempora” në Ora News, është shprehur ndër të tjera se, pas kryeministrit Edi Rama, edhe komisioneri për zgjerim Johannes Hahn ka përgjegjësi për moshapjen e negociatave. Sipas tij, nuk mund të shkruhet një raport për 4 vite radhë pa asnjë kusht. “Nëse ka njeri përgjegjës mbi tokë për këtë dramë, se kjo është dramë. Më është kujtuar shumë herë këto ditë shprehja e Dante Aligerit “Nuk ka dhimbje më të madhe të kujtosh kohërat e mira në zi|/ të kujtrosh etapat që bëmë në priocesin e integrimit dhe tani murit me kokë. Komisioneri Hahn, pas Edi Ramës edhe ai ka një përgjegjësi. Të shkruajë 4 vite radhë raportin pa asnjë kusht, pa asnjë kusht, pa asnjë kusht.”, u shpreh Berisha.

Lexo edhe:  Pese ne pranga ne Mirdite, po pergatisnin... - Lajmi i Fundit

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu