2.5 ton kanabis i ngarkuar në Vlorë, do shkëmbehej me 150 kg heroinë | Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Mediat greke vazhdojnë ti bëjnë jehonë aksionit disa ditor në det, ku janë kapur 2 gomone me 2.5 ton kanabis dhe na pranga janë vënë 4 shqiptarë.
Media greke “The toc” shkruan sot se dy gomonet e kapura ishin ngarkuar në Vlorë me 2.5 ton kanabis sativaDroga kishte destinacion zonën e Aivalin në Turqi. Droga do të shkëmbehej me 150 kg heroinë.

1.3 ton janë lënë në brigjet turke dhe 1.2 ton u kapën nga policia greke.
Heroina është hedhur në det gjatë ndjekjes, dyshohet në një thellësi prej 300 metrash.
Vlera e kanabisit në Turqi është 3 deri në 4 mijë euro për kilogramë, ndërsa në Greqi 1mijë euro.
Skafisti i kapur në gomonen e dytë u hoq si klandestin duke thënë që kishte ardhur nga Turqia me një gomone bashke me disa të tjerë.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu