Vidal, lojtari i vetëm i Barçës që e do largimin

0
31
blank
Gjigandi

Mesfushori kilian e ka ndarë mendjen dhe e ardhmja e tij mund të jetë e lidhur me Serie A, ku e do Interi

Arturo Vidal është futbollisti i vetëm i Barcelonës që dëshiron të largohet nga “Camp Nou”.

Për këtë siguron mediumi spanjoll “Marca”.

Mesfushori kilian duket se është i vendosur për ta kërkuar një eksperiencë të re.

Ndërsa, Samuel Umtiti, Nelson Semedo, Ivan Rakitic dhe Martin Braithwaite më shumë e preferojnë qëndrimin tek “Blaugrana”.

Sa i përket ish-futbollistit të Bayer Leverkusenit, Juventusit dhe Bayern Munichut, e ardhmja e tij mund të jetë e lidhur me Serinë A.

Në fakt, interesim për mesfushorin luftarak dhe me përvojë ka shfaqur Interi.

Trajneri Antonio Conte kishte punuar në të kaluarën me futbollistin jug-amerikan, të cilin tash e do në Milano. 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu