“Unë i pandehur se shita makinën, të tjerë me vëllezër trafikantë s’mbajnë përgjegjësi” Mesazhet e Tahirit në gjyq – Lajmi i Fundit

0
Gjigandi

Tahiri tha fjalen e fundit para vendimit: kam 2 vjet qe jam nen hetim, une ministri i brendshem akuzohem se kam trafikuar droge. Ska asnje prove. E vetmja prove eshte se inkam shitur makinen vellait te moisi dhe florjan habilaj, qe nuk eshte i perfshire ne asnje akuze kriminale.edhe sikurbte isha vellai i habilajve nuk kisha pse te jem fajtor se vellezerit merren me droge. Une kam qene ne dreke ne dajt me Edi Ramen dhe qeverine ne 23 prill dhe jo me habilajt. Ja ku jane titujt e gazetave qe e kane publikuar dhe ne foto une me Ramen. Per mua eshte jeta ime ne kete proces, per ju eshte vetem nje proces. Me kane vene edhe bomba gjate punes time. Iki ne burg vete nese me vertetohen akuzat.

RonaTyra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu