Trump: Armëpushimi në Siri po mbahet mirë

0
107
Gjigandi

Presidenti i SHBA-së Donald Trump, i cili u takua sot me homologun e tij turk Recep Tayyip Erdogan në Shtëpinë e Bardhë, tha se armëpushimi në Siri është duke u mbajtur mirë.

Trump u tha gazetarëve se marrëdhëniet SHBA-Turqi janë të mira, dhe se administrata e tij po bisedon me kurdët, të cilët duket se janë të kënaqur, raporton Reuters.

Lexo edhe:  U arrestuan ne gomone prane kufirit me Turqine, policia greke liron 3 shqiptaret

Presidenti amerikan tha se Erdogan dhe ai do të diskutonin mbi sistemin raketor rus dhe marrëveshjen bilaterale të tregtisë gjatë takimit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu