TikTok kërkon falje përdoruesve me ngjyrë pas “Black Lives Matter”

0
36
Gjigandi

TikTok u kërkon falje përdoruesve të tij me ngjyrë.

Kompani ka fshehur postimet që përfshijnë “Black Lives Matter” apo hashtaget George Floyd-s, transmeton lajmi.net.

Kjo ndodhi pasi platforma është kritikuar sepse po mbështeste përdoruesit me ngjyrë. Përdoruesit kanë argumentuar që platforma ka dështuar në mbështetjen e përdoruesve të saj me ngjyrë.

TikTok ka thënë që postimet në fakt ishin të dukshme në platformë, dhe janë shikuar miliona herë.

Lexo edhe:  Berat/ Pas konfliktit per qerane, autoret lene çanten me arme ne vendngjarje

“Ne e kuptojmë që kjo ka ndikuar në mbështetjen tone ndaj përdoruesve të personave me ngjyrë, dhe e dimë që duhet të punojmë përsëri që të fitojmë besimin e tyre”, ka thënë kompania.

Në përgjigje që të largohet nga problem, TikTok ka kërkuar falje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu