fbpx
15 C
Tirana
Wednesday, June 3, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Teknologji ushqimore ubt

Etiketim: teknologji ushqimore ubt

TikTok kërkon falje përdoruesve me ngjyrë pas “Black Lives Matter”

0
TikTok u kërkon falje përdoruesve të tij me ngjyrë. Kompani ka fshehur postimet që përfshijnë “Black Lives Matter” apo hashtaget George Floyd-s, transmeton lajmi.net. Kjo ndodhi...

Shfaqen në internet foto të Samsung Galaxy Note 20 Plus

0
Janë publikuar fotot e para të Samsung Note 20 Plus. Galaxy Note 20 Plus pritet të jetë në dispozicion në 2 ngjyra: zezë dhe bakri...

Arsyeja misterioze e shfaqjes në billbord të reklamës së Toyota Supra...

0
Shfaqja e kësaj reklame, nuk bëhet si pjesë e teknikës, me të cilën paralajmërohet ndonjë makinë e re Toyota GT Supra e re ka marrë...

OnePlus dëshiron të ofrojë përsëri telefon të mençur, por edhe të...

0
Kompania OnePlus është konsideruar prej kohësh mbreti i performancës së telefonave të mençur dhe çmimeve midis prodhuesve Android. Modelet e fundit nga kjo kompani janë...

Me përditësimin e ri të macOS, rregullohet sistemi i kohëzgjatjes së...

0
Gjatë muajit prill, Apple prezantoi në një version paraprak të zhvilluesve të macOS Catalina 10.15.5, që ka një veçori të quajtur menaxhimi i shëndetit...

Qyteti kinez planifikon të krijojë një aplikacion të përhershëm të coronavirusit,...

0
Një qytet kinez planifikon të krijojë një aplikacion të përhershëm të coronavirusit , i cili do të jetë në shërbim për 10 milionë...

SpaceX gati misionin me astronautë

0
Sipërmarrësi Elon Musk i kompanisë SpaceX është i vendosur të nisë dy astronautë amerikanë në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar të mërkurën nga Qendra Hapësinore Kennedy...

Makina më e madhe SUV nga BMW nuk do ta ketë...

0
Në përditësimet që do t’i pësojë X7, nuk përfshihet edhe ky tretman BMW e ofron tretmanin M Performance për të gjitha modelet, por makinës më...

Ford mbyll dy fabrika në SHBA për shkak të rasteve me...

0
Kompania Ford Motor të mërkurën mbylli përkohësisht dy fabrika në Shtetet e Bashkuara, ndërsa pandemia e koronavirusit goditi rëndë planet e prodhuesit numër dy...

Studiuesit zbulojnë planetin që është ‘shumë i ngjashëm’ me Tokën

0
Një planet i zbuluar së fundmi është shumë i ngjashëm me Tokën tonë dhe ndodhet afërsisht në qendër të galaktikës sonë. Studiuesit e hapësirës në...