Ballina Etiketimet Aftesim teknologjik 5 shblsh e re

Etiketim: aftesim teknologjik 5 shblsh e re

Apple planifikon të prezantojë iPhone 12 më 8 shtator

0
Sipas rrjedhjeve të reja, një ngjarje e dytë nga Apple planifikohet të zhvillohet në tetor. Ka pasur zëra që Apple do të shtyjë prezantimin e...

Microsoft po e shtyn ‘Windows Update 10 May 2020’ për më...

0
Ka pasur një seri të përditësimeve problematike nga Microsoft gjatë muajve të fundit, dhe përditësimi më i fundit i veçorive – Windows 10 May...

Hakerat mund të ‘shkatërrojnë’ telefonin me anë të karikuesit

0
Një dobësi në sigurinë e telefonit mund t’i japë mundësinë hakerave që të “shkatërrojnë” smartphone-in tuaj. Sipas Android Central, studiuesit nga “Tencent Security Labs” gjetën...

iPhone 12 i ri në treg deri në fund të vitit

0
Telefoni i ri i Apple është më afër se kurrë, sepse iPhone 12 dhe iPhone12 Pro pritet të dalin në treg brenda disa muajve....

Zbulohet një vrimë të mistershme ujore në SHBA, shkencëtarët nisin ekspeditën...

0
Një ekip i shkencëtarëve po bëhet gati për hulumtimin njëvjeçar të “vrimës së kaltër” që gjendet në ujërat e Floridës. Vrimat e kaltra janë shpella...

TM Roh njofton 5 pajisje Samsung të reja dhe të fuqishme...

0
Pajisjet do të jenë përfaqësuese të një epoke të re të teknologjisë Samsung të quajtur New Normal. Presidenti dhe Shefi i Departamentit të Komunikimit të...

Vetura elektrike Rimac C Two nga Kroacia, e programuar për të...

0
Vetura elektrike Rimac Two e krijuar dhe prodhuar në Kroaci, nuk ka të vendosur algoritme ku pesha e veturës ndërron për secilën rrotë varësisht...

Hakerët tani mund të bëjnë karikues që shkatërrojnë telefonin tuaj

0
Tani telefoni juaj mund të shkatërrohet nga hakerët përmes karikuesve që i vënë flakën telefonit. Disa zbulime nga një  laborator në Kinë kanë demonstruar se...

U konsiderua si i rrezikshëm, TikTok mohon akuzat

0
Aplikacioni i famshëm i videove TikTok ka mohuar akuzat se kontrollohet nga qeveria kineze. Theo Bertram, përfaqësues i rrjetit të fuqishëm kinez për Evropën, Lindjen...

Mini i ri rrëzohet pasi i kaloi vetëm 20 kilometra

0
Standardi i prodhimit të modeleve të reja nga firma e makinave Mini është tre mijë. Por, numri i modelit të ri Mini John Cooper Works...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24